Сарман муниципаль районы «Шәфкать «Халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге» каршындагы «Сарман урта мәктәбе» волонтерлар отряды «Тимурчылар» акциясе үткәрделәр.

2019 елның 17 октябре, пәнҗешәмбе

Волонтерлар Бөек Ватан сугышы ветераны Хәлимов Мизхәт Хәлим улы янында булдылар. Бүгенге көндә аңа 96 яшь. Мизхәт Хәлим улы волонтерларга үз тормышы турында сөйләде, гармунда татар халык көйләрен башкарды. Иреклеләр үз чиратында ветеранга хуҗалык буенча ярдәм иттеләр. Күпләр ярдәмнән баш тарта, ләкин алар турында онытмаулары өчен рәхмәтле. Ирекле эш кирәк, чөнки өлкән яшьтәге кешеләргә кайчагында ярдәм генә түгел, ә гади игътибар да җитә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: