март, 2017 ел
дүшәмбе

Укучыларның язгы  каникуллары башланды. Ял чорын кызыклы һәм файдалы итеп үткәрү максатыннан музейда «Балчык серләре» дип аталган чара узды.

18 март конне 18.00 сэг.  Рантамак  авыл мэдэният йортында  Гадел Кутуй повесты буенча тошерелгэн беренче тапкыр экранга чыккан режиссёры Ростэм Рэшитов булган "Тапшырылмаган хатлар" нэфис фильмы карадылар.

17 нче март көнне Әлмәт авылы китапханәсендә китап укучы балалар белән "Замана баласына экологик тәрбия" дип исемләнгән әңгәмә үткәрелде. Шулай ук шушы темага ясалган китап күргәзмәсенә күзәтү ясалды.

17нче март көнне Казан шәһәренең Мәскәү районы Г.Ибраһимов исемендәге 17нче гимназиядә республикакүләм фәнни-гамәли конференция узды. Әлеге конференциядә  татар теле секциясендә гимназиябезнең 10нчы сыйныф укучысы Хисамова Айгөл катнашты һәм 1нче урынны яулады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: