июнь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

1 июнь Ял паркында балаларны яклау көненә багышланган "Балачагым - бал чагым" дип исемләнгән бәйрәм үткәрелде. Балалар күңелле уеннарда, рәсем конкурсында бик теләп катнаштылар концерт карадылар һәм тәм-томнар белән сыйландылар. Бәйрәм әти - әниләргә дә, балаларга да бик ошады.

Халыкара балалар көне уңаеннан музейда «Чүлмәкче хикәясе» дип аталган чара узды.

01 июнь конне «Сарман» кинотеатрында «1 июнь- балаларны яклау коне» унаеннан «Кояшкай» балалар бакчасы балаларына «Дал слово-выполняй!» исемле  экият-фильм курсэтелде.

Казан шәһәренең “Ак Барс” яшьләр үзәгендә Республика керәшен иҗтимагый оешмасының IV отчет-сайлау конференциясе узды.

Җәлил бистәсенең Хезмәт даны музеенда бистәнең иң хөрмәтле гаиләләренең берсе, озак еллар  “Җәлилнефть” идарәсендә эшләгән Миназовлар гаиләсе белән очрашу узды.

Яшь гражданнары форумнар районнарда әле үткәрелә генә башлаган, Сарман аны бишенче булып үткәрде. Районнан йөздән артык укучыдан гариза кергән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: