июнь, 2017 ел
дүшәмбе

2 июньдә район Советының кече утырышлар залында районда Татарстан Республикасында дәүләт телләре турындагы закончалыкны тормышка ашыру комиссиясенең, район Советының законлылык, хокук саклау һәм җирле үзидарә, экологик һәм инфраструктур үсеш мәсьәләләре буенча даими комиссияләренең берләштерелгән һәм киңәйтелгән утырышы узды.

Җәлил китапханәсенең балалар бүлегендә Пушкин көненә багышлап “Нинди гаҗәеп бу әкиятләр” исемле әдәби сәгать үткәрелде. Балалар язучының тормыш һәм иҗат юлы белән таныштылар, викторина сорауларына бик теләп җавап бирделәр. Александр Сергеевич Пушкинның әсәрләре һаманда үзенә тартып тора, балаларны гаҗәпләндерә, югары хисләр уята.

Бүген Сарманда, утырышлар зур залында, атналык район Советы киңәшмәсе узды. Киңәшмәне район Башлыгы Фәрит Хөснуллин алып барды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: