июль, 2017 ел
дүшәмбе

Үзәк балалар китапханәсендә “Кош канаты белән, гаилә - татулыгы белән көчле” исемле бәйрәм үткәрелде.

Бүген Сарманда, утырышлар зур залында, атналык район Советы киңәшмәсе узды. Киңәшмәне район Башлыгы Фәрит Хөснуллин алып барды.

7 нче июль конне Кутэмэле авылында узенен яна концерт программасы белэн Голсирин Абдуллина чыгыш ясады.

8 июль көнне Әлмәт авыл җирлегендә гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне унаеннан күп еллар бергә гомер итүче парларны котладылар

8 нче июль көнне Үзәк ял паркында "Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне" уңаеннан "Мәхәббәт белән тулсын йөрәкләр" дип исемләнгән бәйрәм концерты булып узды. Концертны Сәмәрә Хәйруллина һәм Айгөл Галәветдинова алып барды. Бәйрәмдә Юрий Антонов һәм Римма Тимирова, Володя һәм Алена Тумриевлар, Алина Галиева һәм Ильсур Шигапов, һәм башкалар үзләренең матур парлы җырларын тамашачыларга бүләк иттеләр. Концерт барышында парлап килүчеләргә мәхәббәт символы булган - ромашка бәйләмнәре бүләк ителде. Бәйрәм дискотека белән тәмамлады.

8 июльдә  конкурс - уен программасы уздырылды

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: