август, 2017 ел
чәршәмбе

Бүген, 9 август көнне, район үзешчән сәнгать осталары тарафыннан оештырылган агитбригада Сарман агрофирмасы кырларына концерт белән чыкты. Комбайнчылар, төшке аш вакытында, матур җырлар тыңлап, рәхәтләнеп ял иттеләр. Концерт өчен рәхмәтләрен белдерделәр, соңыннан бергәләп истәлеккә фотога төштеләр.

Бөтендөнья татар конгрессының VI съезды кысаларында төрле мәдәни чаралар узды.

2-6 август көннәрендә Казанда Бөтендөнья татар конгрессының VI корылтае үтте. Анда кунак булып муни-ципаль район башлыгы Фәрит Хөснуллин һәм,  делегат буларак, Бөтендөнья татар конгрессының район оешмасы җитәкчесе Зилә Хуҗина катнаштылар. Зилә Флеровна съезддан кайткач, без аның белән очра-шып, үзенең тәэсирләре белән уртаклашуын сорадык.

Картлык буенча иминият пенсиясен ничек формалаштырырга? Ана капиталы алырга гариза биргәндә нинди документлар кирәк? Пенсия белән тәэмин итүнең кайсы вариантын сайларга? Шушы һәм башка сорауларга җавапны сез «Пенсионный Bot Telegram» да таба аласыз.

Яна Имэн авыл жирлегенэ караган Ивановка авылында узара салым акчаларына светодиод лампалар куелды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: