октябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Шушы коннэрдэ Катыш Каран, Лэке хэм Сарайлы гомум белем биру мэктэплэренен  башлангыч сыйныф укучыларына  юл йору кагыйдэлэрен ойрэткэн «Дозорные дорог» исемле ведиоролик , э югары сыйныф укучыларына  «Айсылу» исемле нэфис фильм курсэтелде.

Музей хезмәткәрләре чакыруы буенча бездә кунакта «Түгәрәк уен» журналын гамәлгә куючы, аны халыкка танытучы баш мөхәррире, шагыйрә, Татарстан Республикасының атказанган сәнгать эшлеклесе, А.Алиш, С.Сөләйманова исемендәге премияләр лауреаты Иксанова Илсөяр Вазыйх кызы, «Түгәрәк уен» журналы баш мөхәррир ярдәмчесе Хәмидуллина Гөлсинә Габдрахман кызы, “Татарстан” радиосының музыкаль редакторы, Татарстан Республикасының атказанган мәдәният хезмәткәре Гыйлемҗанова Гөлназ Гыйлфан кызы булдылар.

Сарман гимназиясендә "Батырлар даны мәңгелек" дигән темага әңгәмә узды.

17 октябрь көнне 11:00 сәгатьтә Район мәдәният йортында “Йортыбыз - Татарстан” Республикакүләм милли-мәдәни фестивале үтәчәк. Рәхим итегез!

Өчөйле Саклау авыл китапханәсендә “Хәтер көне” уңае белән “Көзләрнең сискәндерә торган мизгеле “ дигән исемдә күргәзмә полка эшләнде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: