июнь, 2018 ел
пәнҗешәмбе
20 июнь көнне Сарман авылының Үзәк ял паркында әдәби дискотека үтте. Бәйрәм барышында төрле бәйгеләр, әдәби викторина, рольләргә бүлеп кычкырып укулар һәм әлбәттә инде дәртле биюләр булды.Китап укуны пропагандалау максатыннан китапханәчеләр бәйрәмгә килүчеләргә “Время читать!” акциясе үткәрде.

Бүген район Советы утырышлар залында балигъ булмаган балалр хокукларын яклау, аларның җәйге ялларын оештыру буенча җыелыш үтте.

20 нче көнне Сарман районы “Шәфкатъ”халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә сәламәтлекләрен ныгытучы өлкәннәребез белән берлектә Татар халык ашлары көне узды. Дару үләннәреннән әзерләнгән чәй табынында кич утырдылар.

21 июньдә, «Тарихи хәтер» проекты кысаларында, Бөек Ватан сугышы башлануга 77 ел тулу уңаеннан, Бөтенроссия «Хәтер шәме» акциясе уздырыла. Акциядә район да катнаша.

Аланнарга чыкты хезмәт халкы,

Бүген – бәйрәм, бүген – Сабантуй!

Милли бәйрәм, татар милләтенең

Бабайлардан килгән күмәк туй!

21 июнь көнне көчле җил булуы ихтимал.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: