Петровка Завод авыл җирлегендә уткэн отчет жыелышы.

2017 елның 20 гыйнвары, җомга

19 гыйнварьдэ Петровка Завод авыл жирлегендэ гражданнар алдында отчет жыелышы узды.Бу жыелышта район Башкарма комитеты житэкчесе Л.Х.Нуртдинов, "Сарман" агрофирма житэкчесе Д.А.Хуснетдинов, район оешмалары житэкчелэре хэм вэкиллэре катнаштылар.

Жирлек башлыгы Зилэ Хузина хэм "Сарман" агрофирма житэкчесе Диккэт Хоснэтдинов узган ел башкарылган эшлэр турында сойлэделэр. Полициянен участок уполномоченныйе Лэззэт Хэсэнов  жирлектэге криминоген хэлне яктыртты.Лэис Нуртдинов жирлек халкын районнын социаль-экономик усеше белэн таныштырды, халыкка тырыш хезмэтлэре очен рэхмэт белдерде.

Жыелыш ахырында катнашучы район хэм оешмалар житэкчелэре жирлек халкынын сорауларына жаваплар бирделэр. Авыл жирлегендэ яшэуче юбилейларын уткэручелэргэ хэм авыл жирлеге алдынгыларына булэклэр хэм Рэхмэт хатлары тапшырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: