Сугыш хәрәкәтләрендә катнашучы ветераннар һәм эчке гаскәрләр запасы хәрбиләре, эчке гаскәрләр, Росгвардия гаскәрләре көненә багышланган Росгвардия гаскәрләре слеты

2023 елның 18 марты, шимбә

Бүген район мәдәният йортында яшьләр һәм үсеп килүче буын өчен мөһим вакыйга - хәрби хәрәкәтләрдә катнашучылар һәм эчке гаскәрләр запасы хәрбиләре, Росгвардия гаскәрләре, эчке гаскәрләр көненә багышланган Росгвардия гаскәрләре ветераннары слеты булды.

Чарада Татарстан Республикасы Рәис идарәсенең территорияләр белән эшләү буенча баш киңәшчесе Мостафин Айрат Рафинант улы катнашты. Сәламләү сүзе белән Башкарма комитет җитәкчесе Фәндәс Вәлиев чыгыш ясады.

Ярышларда хәрби-гамәли спорт төрләре буенча өч команда ярышты: автоматны өлешчә сүтеп-җыю, автоматтан ату, аркан тарту һ. б.

Барлык катнашучылар һәм яшь тамашачылар истәлекле бүләкләр белән бүләкләнделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: